Animatorzy - zdobywcy Super Orlików

Nazwiska zdobywców statuetek Super Orlika doskonale znamy. Kim jednak są te osoby? Dowiedz się więcej czytając o ich pracy i pasji do sportu.

Michał Foryś 
Orlik w Szczawnie-Zdroju 

Sport dla Michała to nieodłączny element życia. Treningi karate ukształtowały jego charakter. Pracę animatora porównuje do zawodu lekarza „pierwszego kontaktu” - poznaje dziecko, dostrzega jego mocne strony, dominujące predyspozycje, a następnie wysyła go do „lekarza specjalisty” - trenera wybranej dyscypliny sportowej. W jego ogromnym bagażu doświadczeń znajdziemy między innymi taką pozycję jak organizacja Orange Cup dla najmłodszych adeptów piłki nożnej. Jego motto życiowe brzmi: „Nie narzekaj, że jest pod górkę, jeżeli dążysz na szczyt”.

Damian Wiśniewski 
Orlik w Górze
Jego pasja do sportu rozpoczęła się już we wczesnych latach dzieciństwa i nieprzerwanie trwa do teraz. Obecnie jest studentem II roku studiów magisterskich Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Zdobytą wiedzę akademicką uzupełnia o praktykę pracując jako nauczyciel wychowania fizycznego, animator sportu, a także trener klubu piłkarskiego MKS Pogoń Góra. Był organizatorem wielu turniejów odbywających się na Orliku, za najbardziej owocne uważa „Say no to racism”, „Say no to doping” czy „Master Cup”. Przy każdym wydarzeniu współpracuje z lokalnymi partnerami, pozyskując sponsorów nagród i upominków.

Remigiusz Ejsymont
Orlik w Morągu 

Nauczyciel wychowania fizycznego oraz animator sportowy, dla którego sport jest nośnikiem wielu wartości - wpływa na rozwijanie wiary we własne siły czy pozwala nawiązać nowe znajomości w grupie rówieśniczej. Na swoim koncie ma organizację wielu imprez sportowych takich jak: Turniej Koszykówki Ulicznej, Bajkowy Dzień Dziecka, Lodowy Tor Przeszkód, Testy Piłkarskie, Turnieju piłki siatkowej, zawody przedszkolaków, czy Amatorska Liga Piłki Nożnej. W pomoc oraz organizację imprez sportowych zaangażowanych jest wiele instytucji m.in. Urząd Miejski w Morągu, lokalne firmy, przedsiębiorcy, przedszkola oraz wolontariusze.

Mariusz Narel 
Orlik w Mrągowie

Dzięki Mariuszowi Orlik w Mrągowie stał się miejscem spotkań młodzieży. Prężnie działa tam wolontariat sportowy, który dziś liczy ponad 50 osób. Jednym z projektów realizowanych na Orliku jest „Przedszkole Orlika” skierowane do najmłodszych mieszkańców Mrągowa. Oprócz tego w Mrągowie można wystartować w piłkarskie lidze, pograć z dziewczynami w piłkę nożną, czy spotkać gości z zagranicy. Mariusz zaangażował do współpracy wiele lokalnych instytucji jak choćby Centrum Kultury i Turystyki, czy Bank Spółdzielczy.

Galeria